ساحل ایران همکاری دستگیری شناسایی کردستان

ساحل: ایران همکاری دستگیری شناسایی کردستان تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازار مسکن در سال آینده آرام خواهد بود / مظاهریان

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت‌: سال آینده بازار آرامی جهت بخش مسکن آینده نگری می‌کنیم و رشد قیمت‌ متناسب با قیمت تورم خواهد بود. 

بازار مسکن در سال آینده آرام خواهد بود / مظاهریان

مظاهریان: بازار مسکن در سال آینده آرام خواهد بود

عبارات مهم : بازار

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت : سال آینده بازار آرامی جهت بخش مسکن آینده نگری می کنیم و رشد قیمت متناسب با قیمت تورم خواهد بود.

به گزارش ایسنا، حامد مظاهریان در اجلاس سراسری انبوه سازان ایران، اظهار کرد: اصلاح قانون پیش فروش آپارتمان که به علت اوضاع نامطلوب کنونی این قانون پیش فروش ساختمان متوقف شده است هست، به وسیله دولت، مجلس شورای اسلامی و انبوه سازان در حال پیگیری است.

وی افزود: سهم مسکن از تشکیل سرمایه ثابت ۳۰ درصد، از اشتغال مستقیم ۱۲ درصد، سهم مسکن در سبد هزینه خانوار ۳۰ درصد و سهم مسکن در تولید ناخالص داخلی هفت درصد است.

بازار مسکن در سال آینده آرام خواهد بود / مظاهریان

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به آمار سال ۱۳۹۵ در خصوص موجودی مسکن، گفت : آمارها که تصویر روشنی از حوزه مسکن به ما می دهد، می گوید که ۲۴ میلیون خانوار با بعد ۳.۳ داریم و تعداد مسکن ۲۷ میلیون هست. در این بین ۲.۶ میلیون منزل خالی و دو میلیون منزل دوم داریم.

مظاهریان ادامه داد: تصویر اولیه این است که تعداد مسکن موجود از تعداد خانوار زیاد هست، ولی این ظاهر قضیه هست، آیا که ۲.۶ میلیون منزل خالی وجود دارد که جهت متقاضیان واقعی ساخته نشده هست. این منزل ها که بخش عمده آن لوکس هستند، به فروش نرسیده اند. سال گذشته و سال قبل از آن هم به فروش نرسیده اند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت‌: سال آینده بازار آرامی جهت بخش مسکن آینده نگری می‌کنیم و رشد قیمت‌ متناسب با قیمت تورم خواهد بود. 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار کرد: بنابراین آمار واقعی نشان می دهد که به ازای هر ۱۰۰ منزل ۱۰۴ خانوار داریم. در وقت وقوع انقلاب اسلامی به ازای هر ۱۰۰ منزل ۱۲۶ خانوار وجود داشت بعد موجودی مسکن زیاد کردن یافته هست، ولی باید جهت این چهار درصد هم فکری شود تا به اوضاع سر به سر دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی افق ۱۴۰۵، گفت : در سال ۱۴۰۵ ما از ۲۴ میلیون خانوار به ۲۹ میلیون خانوار خواهیم رسید و جمعیت شهر نشین از ۷۴ درصد فعلی به ۷۹ درصد زیاد کردن پیدا می کند، یعنی شهرها در آینده مسئله کشور خواهند بود.

مظاهریان در خصوص نحوه تامین مسکن ۲۹ میلیون خانوار تا سال ۱۴۰۵، خاطر نشان کرد: ما باید پنج میلیون منزل تازه تولید کنیم. حدود ۱.۳ میلیون منزل هم از طریق فروش منزل های خالی تامین می شود. حدود ۳.۸ میلیون نیاز به نوسازی داریم، بعد باید در یک افق ۱۰ ساله ۹ میلیون مسکن تامین شود.

بازار مسکن در سال آینده آرام خواهد بود / مظاهریان

وی همچنین تاکید کرد: دو دهک اوج می توانند مسکن خود را تامین کنند. دهک های میانی نیاز به کمک دولت دارند، ولی دهک های پایین کسانی هستند که دولت در قبال تامین مسکن آنها مسئول است و باید آن را بر عهده بگیرد.

مظاهریان راجع به طرح دولت جهت دهک های میانی، گفت : تشکیل صندوق بعد انداز مسکن یکم با همه مقیاس ها طرح موفقی بوده هست، تاکنون بیش از ۳۶۰ هزار نفر در این صندوق سپرده گذاری کرده اند و شش هزار میلیارد تومان در این صندوق ذخیره شده است است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت‌: سال آینده بازار آرامی جهت بخش مسکن آینده نگری می‌کنیم و رشد قیمت‌ متناسب با قیمت تورم خواهد بود. 

وی نشانه برنامه ششم توسعه را نوسازی ۵۰ درصد بافت های ناکارآمد دانست و خاطر نشان کرد: ۱۲۳ هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی نوسازی بافت های ناکارآمد خواهد بود. ابزارهای تحققی این طرح بر عهده سه بخش است که دولت ۳۱ درصد، بخش شخصی ۳۹ و شهرداری ها ۳۰ درصد را بر عهده می گیرند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ادامه با طرح این پرسش که چگونه ظرف پنج سال نوسازی ۵۰ درصد از بافت های فرسوده و ناکارآمد محقق می شود، بیان کرد: جهت این نشانه الزاماتی وجود دارد که از جمله آنها پیگیری به قانون ساماندهی، حمایت از توسعه گران و تخصیص داده شده است ۴۱۵۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و منابع تولید اشتغال قانون بودجه ۱۳۹۷ است.

بازار مسکن در سال آینده آرام خواهد بود / مظاهریان

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به رکود چهار ساله بازار مسکن، گفت : تمام تلاش دولت بر این بود که رونق بازار مسکن واقعی باشد. بعد خانوار به ۳.۳ کم کردن یافته هست. بنابراین نیاز به مسکن حداقلی با متراژ حدود ۷۰ متر وجود دارد که متناسب با توان خانوارهای ایرانی باشد.

مظاهریان در خصوص اوضاع ۱۰ ماهه بازار مسکن، اظهار کرد: در طی ۱۰ ماه گذشته در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تعداد موبایه نامه ها ۱۲.۵ و قیمت ۸.۲ درصد زیاد کردن یافته هست. حجم ریالی بازار مسکن نیز ۳۰ درصد رشد داشته است و تعداد پروانه های ساختمانی ۵.۴ درصد زیاد کردن پیدا کرده است و این نشان می دهد که بازار مسکن به آرامی در حال حرکت است و خوشحال هستیم که آرام هست، آیا که دچار تلاطم نمی شود.

وی راجع به آینده نگری از بازار مسکن در سال آینده، گفت : زیاد کردن قیمت مسکن حدود قیمت تورم خواهد بود. اگر کمتر باشد سازندگان وارد نمی شوند و اگر زیاد باشد با توان خرید فاصله می گیرد. بنابراین آینده روشن با تلاطم کمتر و آمادگی جهت سرمایه گذاری در بخش مسکن را آینده نگری می کنیم.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | ساختمان | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs