ساحل ایران همکاری دستگیری شناسایی کردستان

ساحل: ایران همکاری دستگیری شناسایی کردستان تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی سیاست خارجی ترامپ آتش تنش ها بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض را شعله ورتر

یوشکا فیشر وزیر خارجه اسبق آلمان در پراجکت سیندیکت نوشت: نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ با رسوایی هایی پر شمار همراه بود ، حتی وی با ارسال توئیت هایی آتشی

سیاست خارجی ترامپ آتش تنش ها بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض را شعله ورتر

شیطنت های ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران ادامه خواهد داشت / سیاست خارجی ترامپ آتش تنش ها بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض را شعله ورتر خواهد کرد؟

عبارات مهم : ایران

یوشکا فیشر وزیر خارجه اسبق آلمان در پراجکت سیندیکت نوشت: نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ با رسوایی هایی پر شمار همراه بود ، حتی وی با ارسال توئیت هایی آتشین و در عین حال اهانت آمیز تا مدت ها به سوژه رسانه های خبری تبدیل شده است بود . ولی در تمام طول این سال ، خبری از اصلاحات ریشه ای قانون اساسی ایالات متحده نبود .

به گزارش گزینش ؛ در ادامه یادداشت یوشکا فیشر آمده است: اکنون، پرسش بزرگ در سال 2018 این است که آیا ایالات متحده به دنبال استمرار سیاست های خارجی پیشین است؟ آن هم در شرایطی که این روزها رویکرد ترامپ تحولاتی قابل توجه را پشت سر می گذارد.

سیاست خارجی ترامپ آتش تنش ها بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض را شعله ورتر

طی سال نخست ریاست جمهوری دونالد ترامپ، آسیب های ناشی از سیاست های خارجی ایالات متحده به مراتب کمتر از آن چه تصور می شد، بود .برای مثال با وجود سخنان عجیب و جنجالی رهبر دیکتاتور کره شمالی ؛ کیم جونگ اون ، ریاست جمهوری آمریکا هیچ تلاشی را جهت شروع جنگ با این کشور از خود نشان نداد .درواقع از سوی آمریکا در دریای چین یا شبه جزیره کره هیچ تحرک یا جنبش خاصی مشاهده نمی شود.رفتار ترامپ در خصوص سیاست های این مناطق را می توان بخشی از دیپلماسی های بلند مدت وی دانست .

در واقع، به نظر می رسد ترامپ، به جای برخورد مستقیم با چین،در تلاش است یک رابطه مستقیم و صمیمی با ریاست جمهوری این کشور ترتیب دهد . این در حالی است که دردوران کاندیداتوری و پیش از انتخابات ، زمزمه هایی مبنی بر میل به ترامپ جهت لغو همکاری های ترانزیتی در اقیانوس آرام به گوش می خورد .موضوعی که می توانست به شدت اقتصاد چین و ترانزیت کالاها به وسیله این کشور را به چالش بکشد . ولی نه تنها این اتفاق رخ نداد ، بلکه ترامپ ، قوانین تجارت غرب را در منطقه آسیا-اقیانوس آرام تقویت کرد.گرچه شاید نشانه اولیه ترامپ از این کار تقویت اقتصاد ایالات متحده بود ، ولی همین نشانه اولیه منافعی دلچسب نیز جهت چین داشت .

یوشکا فیشر وزیر خارجه اسبق آلمان در پراجکت سیندیکت نوشت: نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ با رسوایی هایی پر شمار همراه بود ، حتی وی با ارسال توئیت هایی آتشی

افزون بر این ها ، علیرغم تمامی گمانه زنی ها ، ترامپ هیچ تلاشی جهت راه اندازی جنگ بر سر بالابردن تعرفه های واردات کالا از خود نشان نداد . وارداتی که عمدتا در همکاری با شرکای مشهور تجاری ایالات متحده مانند چین، آلمان وبرخی کشورهای اروپایی انجام می شد . البته ترامپ در این میان با وجود تمدید معاهده هسته ای با کشور عزیزمان ایران ، در اقدامی مناقشه برانگیز با به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل هنوز هم شیطنت هایی را در قبال بعضی کشورها از جمله کشور عزیزمان ایران نشان می دهد .

با همه این ها به نظر می رسد ،امید ترامپ جهت زیاد کردن همکاری با روسیه یک امید واهی است ، آیا که تفکر متحدان این کشور در خصوص سیاست های روسیه در برابر اوکراین کاملا منفی است .شایان ذکر است شایعات در خصوص دخالت ولادیمیر پوتین در انتخابات سال 2016 آمریکا و تلاش وی جهت عوض کردن سیاست های آمریکا در دامن زدن به پرسشها بین 2 کشور بی تاثیر نیست .

افزون بر این ها در حالی که ترامپ در بین بسیاری از نهادهای نظامی با عنوان «تاریخ مصرف گذشته » آشنا می شود ، ناتو در طول سال گذشته قدرت و مشروعیت بیشتری به دست آورده است . شاید بتوان یکی از دلایل این عنوان را زیاد کردن نفوذ اروپایی ها در ارکان قدرت نظامی بین الملل جهت دفاع از خود در برابر مخاطرات تلقی کرد . موضوعی که اگر هیلاری کلینتون مدیر جمهور فعلی ایالات متحده بود، قطعا شکل و شمایلی دیگر داشت .

سیاست خارجی ترامپ آتش تنش ها بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض را شعله ورتر

بسیاری از کارشناسان سیاست بین الملل در توصیف کابینه ترامپ می گویند ؛ “بزرگسالان (افراد پخته ) در لباس دیپلماتیک وارد کاخ سفید شده است اند ” این عنوان به خاص در توصیف وزیر دفاع ؛ جیمز ماتیس، مشاور امنیت ملی ؛ مک مستر، و مدیر ستاد جان کلی گفته می شود .به نظر می رسد این سه نفر، استمرار سیاست های خارجی ایالات متحده را تضمین کرده و خواهند کرد.

اما آیا همه این ها به این معنی است که دنیا می تواند آسوده باشد ؟

یوشکا فیشر وزیر خارجه اسبق آلمان در پراجکت سیندیکت نوشت: نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ با رسوایی هایی پر شمار همراه بود ، حتی وی با ارسال توئیت هایی آتشی

البته که نه. همچنان یک علامت پرسش بزرگ وجود دارد که سیاست های خارجی دونالد ترامپ به کجا خواهد رسید . اگرچه سیاست های مشاوران ترامپ به خوبی واضح و روشن است ، ولی میان آن چه مشاوران می گویند و آن چه ناگهان ترامپ از خود بروز می دهد تفاوت هایی وجود دارد ، که باعث می شود ، سیاست های خارجی ترامپ سازماندهی مناسبی نداشته باشند .

حتی به نظر می رسد این عدم ثبات به تضعیف کاخ سفید و سیاست های رسمی و خارجی ایالات متحده نیز افزوده است . بعد از 11 سپتامبر 2001، ایالات متحده سخت گیری هایی جدی در قبال تروریسم به عنوان ترساندن مهم امنیت ملی و صلح جهانی قائل شده است است . ولی مسابقه سنگین و نفس گیر بین آمریکا ، چین و روسیه جای تروریسم را گرفته و این کشور را در این حوزه کمی تنزل درجه داده است .

سیاست خارجی ترامپ آتش تنش ها بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض را شعله ورتر

بنابراین، اگر به عقب بازگشته و سیاست های کلی ترامپ در سال 2017 را مرور کنیم ، متوجه می شویم سیاست خارجی امریکا به شدت این روزها غیرقابل آینده نگری شده است هست، تا حدی که احتمال خواهد داشت سال 2018 سال زیاد کردن خطرات باتوجه به بعضی موارد مثل تنش ها در خلیج فارس ، لبنان، جنگ در سوریه، مبارزه بین عربستان سعودی و کشور عزیزمان ایران بر سر هژمونی بر منطقه و آزمایش های هسته ای در شبه جزیره کره باشد.

گرچه مسئله آمریکا با کشور عزیزمان ایران و کره بر سر پرسشها هسته ای تا حدودی مشابهت دارد ، ولی خطر درگیری نظامی با کره شمالی و کشور عزیزمان ایران اساسا قابل مقایسه نیست . در مورد کره شمالی، هیچ شکی نیست که کوچک ترین ترساندن تندی ، می تواند یک موشک بالستیک را روانه خاک ایالات متحده کند، ، چنین جنگی حتی ممکن است به استفاده از سلاح های هسته ای مرگبار بین 2 طرف منجر شود.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | سیاست | آمریکا | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | کابینه ترامپ | ایالات متحده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs