ساحل ایران همکاری دستگیری شناسایی کردستان

ساحل: ایران همکاری دستگیری شناسایی کردستان تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا ما باحالیم؟ ، طنز

«ما جهت این که رئیس‌جمهور شویم می‌رویم شهرداری. رئیس‌جمهور که شدیم، می‌گوییم شهردار حق ندارد در سیاست دخالت کند.» 

آیا ما باحالیم؟ ، طنز

طنز/ آیا ما باحالیم؟

عبارات مهم : سیاست

«ما جهت این که مدیر جمهور شویم می رویم شهرداری. مدیر جمهور که شدیم، می گوییم شهردار حق ندارد در سیاست دخالت کند.»

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت: «شاید فکر کنید ما – بر خلاف شما – منفی نگر و ازخودراضی هستیم ولی ما واقع بین و ازخودراضی هستیم! به عنوان نمونه شما را نمی دانم ولی ما – من و خانواده و رفقام – خیلی باحالیم؛ به عنوان نمونه زن و مرد می رویم ورزشگاه تا سیاست مدارها صحبت انتخاباتی کنند. بعد انتخابات، سیاست مداران ورود زنان را به ورزشگاه ممنوع می کنند.

برای اعتراض به آلودگی هوا با ماشین می رویم جلوی مجلس و دولت. جهت اعتراض به مجلس و دولت می رویم صندلی مترو و اتوبوس را می شکنیم. ما مردان جهت حمایت از برابری حقوق زنان مدام توییت می کنیم، ولی حاضر نیستیم حق طلاق و سفر و… را به زنان بدهیم. ما زنان جهت برابری حقوقمان شعار می دهیم ولی معتقدیم باید مهریه بگیریم و مردان را بیندازیم زندان تا آدم شوند. ما مردان کارکردن زنان را در منزل شغل و کار حساب نمی کنیم، ولی اگر قرار باشد توی منزل کار کنیم، می گوییم مگر زن ها «کار» دیگری جز این دارند؟

آیا ما باحالیم؟ ، طنز

ما معتقدیم از همه دنیا جلوتریم ولی دنیا سوم محسوب می شویم. پلیس می بینیم استرس می گیریم. به کسی که اختلاس می کند می گوییم مغز اقتصادی. کسی را که کارنامه سیاه دارد گزینش می کنیم که به روز سیاه نیفتیم. از این که حریم شخصی نداریم شاکی هستیم ولی نصف جمعیت پول دادند و سی دی فیلم شخصی یک بازیگر را خریدند و دیدند. با کسی که خوشمان نمی آید تصویر خودگرفته می گیریم. از کسی که خوشمان نمی آید تصویر منتشر نمی کنیم تا پررو نشود. زنده ها را قبول نداریم، ولی تا بمیرند می گوییم «استاد دچار فوت زودهنگام شد و وای بر ما.»

ورزشکارهایمان می روند شورای شهر و مجلس و دسته گل به بار می آورند. سیاستمدارانمان با شورت ورزشی می روند استادیوم و این پایشان به آن پایشان می گوید گل نخور.

«ما جهت این که رئیس‌جمهور شویم می‌رویم شهرداری. رئیس‌جمهور که شدیم، می‌گوییم شهردار حق ندارد در سیاست دخالت کند.» 

روزنامه نگارانمان تلاش می کنند بروند در سیاست. سیاستمدارانمان تلاش می کنند توی روزنامه یادداشت چاپ کنند. جهت این که مدیر جمهور شویم می رویم شهرداری. مدیر جمهور که شدیم، می گوییم شهردار حق ندارد در سیاست دخالت کند.

با این که مسئله اقتصادی داخلی داریم، همه رستوران ها پر است و ماشین و لباس و لوازم برند خارجی می خریم. با این که کار علمی نمی کنیم و خلاقیتی نداریم معتقدیم در حق ما جفا شده است و اگر خارج بودیم کشف شده است بودیم. از پولدارها بدمان می آید، ولی تلاش می کنیم شبیه آنها ظاهر بزنیم. روشنفکرها را مسخره می کنیم ولی مدام تز روشنفکری صادر می کنیم. خلاصه ما – شما را نمی دانم – اوضاع باحالی داریم.»

آیا ما باحالیم؟ ، طنز

واژه های کلیدی: سیاست | مردان | اقتصادی | روزنامه | روزنامه نگار | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs